Како да заработите криптовалута во кампањите Ердроп и Баунти<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> минут чтения</span>

Како да заработите криптовалута во кампањите Ердроп и Баунти3 минут чтения

AliExpress RU&CIS

Овде зборуваме за слободен токени и приходи cryptocurrency, како што се AirDrop и Награда, ајде да ја анализираме секоја ставка индивидуално, како и ќе научите како да добиете стабилен приход од овој метод на заработка.

AirDrop

AirDrop - ова е најлесниот начин за заработка, и примате токени, погоден за почетници, кои штотуку почнуваат да влегуваат во светот на криптовалутите.

Компанијата која спроведува ICO, создава дистрибуција на токени, што се нарекува AirDrop, така што многу луѓе ќе дознаат за својата компанија преку социјалните мрежи и дека ќе има дополнителна побарувачка за нивните производи и што ќе прават во иднина.

Така, многу луѓе почнуваат да учествуваат во оваа дистрибуција на токени., и ПР на компанијата се случува.

Потоа после некое време, токени за дистрибуција, на крајот ICO, стани на размена, и можете или да ги продадете, или оставете го долго време, бидејќи компанијата само што започна да се развива и сè уште не успеа правилно да се врти, така што токенот ќе почне да се крева нагоре.

Има такви AirDrop, каде се заработените токени по сите дејства, чувате на страницата на вашата сметка, и по дипломирањето ICO, или компанијата ќе ви испрати токени, или вие сами ќе треба да ги повлечете од вашата сметка, каде ги имате на вашиот паричник, во овој случај треба да разјасните сè во групата телеграма оваа компанија, таму веќе можете да проверите кај администраторот, како да добиете токени.

Продажба на токени веднаш по влегувањето во берзата, веројатно нема да добиете голем профит, како токени што штотуку излегоа во јавноста, чини многу малку, но ако заминете долго време, и ако компанијата се развие и ќе има побарувачка за токени, на тој начин, токенот ќе расте во цената, и преку 2-3 и тоа и 6-12 месеци, можете да заработите нормално.

Се зависи од компаниите, каков производ создаваат, што прават, што прават, дали го следат својот патоказ, сето тоа зависи од тоа, сите побарувања за токени, ќе зависи од промоцијата на компанијата.

За Airdrop што обично ви требаат:

 1. Создадете сметка во телеграма
 2. Креирај Ethereum чанта со поддршка ERC-20 и во ретки случаи, паричник од друг блокчејн.  
 3. Пријавете се на социјалните мрежи, претежно Фејсбук и Твитер.

За да добиете ознаки од кампањите на Аиртроп, во основа е потребно следниве активности:

 • Регистрирајте се на страницата.
 • Потврдете ја поштата.
 • Внесете Ethereum чанта со поддршка ERC-20 или паричник од друг blockchain.
 • Претплатете се на телеграма канал или телеграма соба за разговори.
 • Ввести инвайт код в чат телеграма.
 • Подписаться на группы социальных сетей.
 • Сделать репост, retweet, како.

Некои кампањи испраќаат токени до паричникот преку 1-2 недели, некои преку 1-2 од месецот, или по дипломирањето ICO.

Затоа, ако веднаш не добиете токени, не паничи, ако имавте време натаму AirDrop и ги заврши сите задачи и ако проектот не испадне дека е измама, тогаш дефинитивно ќе дојде сè, не грижи се.

Награда

Награда - Ова е ПР и рекламен проект, од ICO кампањи, каде што треба да работите што е можно подолго, за да добиете токени.

 • Кампања што спроведува ICO, истовремено спроведува и Награда, т.е. награда за социјални акции, само тука треба да работите 1-2 од месецот, се случува помалку, се случува повеќе, и тоа се случува до крај ICO, за да добиете токени.

За распродажбата обично им е потребна:

 1. Cryptocurrency профил на форумот Биткоинка.
 2. Промовирани социјални мрежи, претежно Фејсбук и Твитер аккаунты – от 100 подписчиков и больше и чтобы аккаунты были давно зарегистрированные, обично од 3-x месеци, до 1 од годината.
 3. телеграма сметка.
 4. Ethereum чанта со поддршка ERC-20 или паричник од друг blockchain.

В БоОттука, треба да изберете многу задачи, за да добиете токени:

 • Да се ​​направи reposty, ретвитови, постови, твитови, ставете лајкови на социјалните мрежи.
 • Претплатете се на групи или канали во телеграма.
 • Преведете веб-страница или бела хартија на различни јазици.
 • Напишете статии на различни платформи на блогови.
 • Дали видео прегледи.
 • Учествувајте во кампањата за претплата на форумот Биткоинка

Биткоинка Е страница целосно поврзана со cryptocurrency, токени, ICO и блокчейном – советую всем изначально создать профиль на этом форуме, затоа што, треба да биде недопрен и таму може да поставите прашања од интерес.

Треба да поминете време во заедницата Биткоинкаи поставувајте различни прашања во врска со криптоцензурата и така натаму, ова ќе го добиете Активност.

Активност - ова се точки за активност, и каждый день вы будете получать по одному Активностне важно сколько вы сообщений написали, хоть 100, хоть 1000, в день всё ровно вы получите один Активност, но не сразу, а раз в 14 дней, система Биткоинка будет обновляться и давать вам 14 Активност, таким образом вы будете раскручивать свой аккаунт в Биткоинка

Ещё появилось новое обновление Merit — это вознаграждение за качественный контент, который повышает ваш ранг, чем лучше и интересней ваш обзор, статья или новость на форуме, тем больше шанс получить Merit от пользователей.

Општи правила

 • Отчёты нужно сдавать в тот самый Биткоинка, каждую неделю, то есть отчёты это ваши репосты, ретвитови, посты и твиты, лайки, вы их сдаёте, чтобы менеджеры по Награда их проверили, и начислили вам стейки или токены.
 • Стейки – это как бы баллы, на крајот ICO их переведут в токены, и отправят вам на кошелёк.
 • Бывают такие Награда кампании с личным кабинетом, где нужно будет зарегистрироваться на сайте, завршете задачи и веднаш добијте проектни ознаки.
 • Во Награда скоро секој ден треба да работите, колку повеќе работите и толку повеќе ќе завршувате задачи, колку повеќе токени на крајот ICO ќе добиеш.

Во секоја AirDrop или Награда не заборавајте да додадете Ethereum (ЕТХ) чанта со поддршка ERC-20 или кој било друг паричник од други блокови, да се плати.

Ако за време на извршувањето AirDrop или Награда пишуваш Ethereum размена на паричник или некој друг паричник, што не го исполнува неговиот стандард или blockchain, то со 100% веројатно нема да платите.

Препорачувам да користите такви Ethereum паричници како:

1. MyEtherWallet.

2. MetaMask.

3. MyCrypto.


Внимание!!!

Никому не сообщайте ваши приватные криптовалютные ключи, ни в коем случае не храните их на компьютере, держите их в надёжном месте, желательно на флешке или запишите на диск, а лучше написать на бумаге и спрятать в надёжном месте.

Если кто нибудь узнает ваши приватные ключи на котором хранятся криптовалюты, то мошенники могут воспользоваться и украсть все ваши трудом заработанные криптовалюты, затоа бидете внимателни и со среќа на сите.


Резимирам

Блокчејн технологија, Криптовалути, Токени, ICO, ДА, Крипто-размена, стекнување на интензитет, и стануваат се попопуларни, особено од крајот 2017 од годината, кога е првиот криптовалут Биткоин практично направени $20 000, од тоа време Airdrop и Баунти, се здоби со огромна популарност, како кај развивачите на проекти, така и за луѓето ширум светот.


Обязательно прочитайте: Одрекување

Ако ви се допадна оваа содржина, тогаш ве молиме споделете со вашите пријатели на социјалните мрежи, можеби ќе им се допадне! фала:-)